Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


NPBOd 28 października 2003 roku do 31 stycznia 2004 roku Towarzystwo ALTUM realizuje projekt pt. „Inkubator kreatywności” finansowany w ramach programu Edukacji Ekonomicznej przez Narodowy Bank Polski.

 

 

Projekt obejmie bezpośrednio 240 młodych osób – uczniów szkół średnich z wybranych gmin województwa mazowieckiego (Kozienice i Pionki) i podkarpackiego (Ustrzyki i Nowa Dęba) oraz 32 nauczycieli tych szkół. Do głównych celów projektu należy: łagodzenie skutków bezrobocia przez inicjowanie aktywności i przedsiębiorczości wśród młodzieży szkół średnich, pobudzanie wśród nauczycieli i uczniów dyskusji na temat roli i znaczenia edukacji ekonomicznej młodzieży, kreowanie postaw przedsiębiorczości, przekazanie podstawowej wiedzy o tym jak zostać przedsiębiorcą i działać w warunkach gospodarki rynkowej, podkreślanie znaczenia postaw przedsiębiorczych w polskiej gospodarce, przygotowanie grupy nauczycieli w zakresie aktywizacji młodzieży i kreowania liderów.
Obecnie przeprowadzane są szkolenia dla nauczycieli, doradztwo dla nauczycieli uczestniczących w realizacji projektu oraz warsztaty dla liderów młodzieżowych. Młodzież z wymienionych szkół przygotowuje się także do powołania Szkolnych Klubów Przedsiębiorczości, które zorganizują seminarium na temat przedsiębiorczości oraz do zorganizowania konkursu na młodzieżowy biznes plan, którego nagrodą byłoby 3 000 zł na uruchomienie działań.
Projekt przyniesie trwale zmiany w widzeniu możliwości podejmowania inicjatyw z zakresu przedsiębiorczości w grupie dwustu czterdziestu bardzo młodych osób. Za długofalowy efekt programu uznać można duże prawdopodobieństwo stworzenia przez uczestników programu własnych miejsc pracy , co z jednej strony może spowodować zmniejszenie zagrożenia bezrobociem, a z drugiej wkład w ożywienie lokalnej gospodarki. Po zakończonym projekcie młodzież, która brała w nim udział będzie miała możliwość nadal podejmować działania
z zakresu promowania przedsiębiorczości jak również podnoszenia swojej kreatywności w ramach Szkolnych Klubów Przedsiębiorczości. Nawiązana w trakcie programu współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami pozwoli na czerpanie praktycznych doświadczeń z zakresu kierowania firmą. Absolwenci dzięki tym kontaktom uzyskają możliwość tworzenia własnej działalności gospodarczej albo co najmniej łatwość uzyskiwania stażów w lokalnych przedsiębiorstwach.